Limitovaná edícia

Lagunitas Waldos

Príbeh tohto piva siaha až do roku 1971. Skupinka kamarátov sa vtedy v jedno poobede presne o 16:20 stretla na dvore svojej školy pri soche Louisa Pasteura. Spoločne sa vydali hľadať skrytú záhradu. Po čase sa z toho stala tradícia a keďže záhradu stále nenašli, hľadajú ju dodnes.

Najbláznivejšie a najviac nachmelené pivo, ktoré každoročne opúšťa brány pivovaru Lagunitas v Kalifornii, sa konečne dostalo aj na slovenský trh. Táto dvojitá až trojitá IPA jantárovej farby svojou arómou posunie tvoje limity na nový level. Horkosť, ktorú budeš v iných pivách hľadať len márne, vyvažuje úžasne plným telom. Waldos je plnokrvník, ktorý zmätie tvoje doterajšie pivné zážitky a zreviduje tvoj pivný rebríček.

20l
Sud
Štýl:
Imperial Double Super IPA
Alkohol:
11,7 % obj.
Extrakt:
25 % hm
Horkosť:
100+ IBU
Farba:
Jantárová

Lagunitas Dark Swan

Pivovar Lagunitas pochádza zo známej kalifornskej vinárskej oblasti Napa Valley. Práve to prinútilo pivovarníkov rozmýšľať nad experimentálnym pivom, ktoré by bolo určitým spôsobom prepojené s vínom. Tak vzniklo pivo Dark Swan (Čierna labuť), ktoré má pripomínať rôznorodosť ako vo svete, tak aj na poli “kyseláčov”, ktoré nemusia byť vždy len svetlé, no môžu byť aj tmavé a fialové!

Dark Swan je netradičný hybridný Ale, pri ktorého výrobe v Petalume použili bobule červeného hrozna z odrody Petit Sirah priamo z Napa Valley. Vďaka tomu má pivo nevšednú tmavo fialovú farbu. Je silne a nasucho chmelené novou korenistou odrodou chmeľu Pekko a experimentom z Yakima Valley v podobe chmeľu s kódovým označením HBC344, ktorý pivu dáva ľahkú čučoriedkovú arómu. Pivo je jemne kyselkavé a spája sa v ňom pivná rezkosť s vínnou zemitosťou.

20l
Sud
Štýl:
Experimental Sour Ale
Alkohol:
7,7 % obj.
Extrakt:
18 % hm
Horkosť:
25 IBU
Farba:
Tmavo fialová

Lagunitas Maximus

Veľké pivá sú skvelé, ale veľké IPY sú ešte lepšie. Tento špeciál z dielne Lagunitas je podčiarknutím pivného kalifornského remesla. Je to oslava piva, vďaka ktorej ideš na istotu. Maximus ti nedá priestor na pochybnosti, naopak, ponúka nespornú explóziu pre tvoje zmysly. Dvojitá IPA ti dá dvojitý zážitok, tak ho najprv ovoňaj, ochutnaj, preskúmaj a zaži.

Maximus je pivo, ktoré zosobňuje štýl Double IPA – dvojitá IPA. Je to na pohľad polotmavé pivo s dlhotrvajúcou penou. Vo vôni môžeš kľudne objaviť grepy a citrusy, ktoré prechádzajú bez akejkoľvek „hanby“ do živicových až borovicových tónov. Pivo, dokonale hodiace sa pod Vianočný stromček. „19ka“ za sebou v ústach nechá húsenkovú dráhu v podobe plného sladového základu, so silnou a dlhotrvajúcou horkosťou, ktorá ťa presvedčí o tom, že Maximus nerobí žiadne ústupky. Pivný kokteil, ktorý sa dokonale hodí do zimného obdobia!

20l
Sud
Štýl:
Double IPA
Alkohol:
8,2 % obj.
Extrakt:
19 % hm
Horkosť:
72,41 IBU
Farba:
Polotmavá

Kam na naše pivá

Zisti, kde si môžeš vychutnať
pohodlne naše pivá.

Nájsť podnik
Kam na naše pivá